Farizeji

Autor: Pavol Kollár | 20.3.2016 o 17:16 | (upravené 3.4.2016 o 19:24) Karma článku: 19,99 | Prečítané:  2520x

Miera  farizejstva, ktoré v nedeľnej relácii " v politike" previedli lídri koalície  prekonala všetko, čo som doteraz od politika počul.

 

Počúvať od človeka, ktorý bol osem rokov zodpovedný za štát  a posledné štyri roky mal všetku moc,   že nastal správny čas, aby sa stojace vody v zdravotníctve  pohli  je šokujúce.

Je šokujúce počúvať ako  skvele sú na tom verejné financie od človeka , ktorý je zodpovedný za zvýšenie štátneho dlhu o viac ako 120 % .

Počúvať ako "šľape"  ekonomika od človeka, ktorý okrem rozdávania stimulov kamarátom a  selektívnych  úprav energií pre  US steel  pre ekonomiku nespravil nič / pretože jednoducho zo svojej pozície predsedu vlády štátu, ktorý svoju ekonomiku nemá, ani nemohol :-( / je šokujúce.

Je šokujúce vidieť v priamom prenose selanku  koaličných  lídrov donedávna nezmieriteľných rivalov.  Dojemnú zhodu so staronovým predsedom vlády na tom, že síce  školstvo, zdravotníctvo aj justícia sú v zlom stave,  ale,  že sa budú "naliehavo"  riešiť, nenarušila ani malá poznámka o tom, že zodpovedný za krízový stav  sedí pri stole.  Mohli sme sa dozvedieť, že krízu v zdravotníctve bude riešiť  krízový menežer,  školstvo  sa bude riešiť pridaním zdrojov a koncepciu na dlhšie obdobie  sa bude hľadať so "zatiahnutím"  aj odbornej a rodičovskej verejnosti, justíciu zodpovednosťou sudcov. Úžasné! Aké objavy!

Predseda "hviezdil" . Skritizoval  nadmerný počet vysokých škôl a kvalitou výučby na nich. Zdvihol varovný prst a vyslal signál, v ktorom oznámil národu,   že nie je možné v zdravotníctve rozdávať peniaze bez verejnej kontroly.

Keď sa  všetci novopečení  koaličníci zhodli na tom, že pilierom budúceho vládneho programu musí byť a bude boj  proti korupcii. / asi preto, že aj k nim sa donieslo,  že korupcia dosiahla na Slovensku nový vrchol / som zrazu pochopil, že som sa prebudil do iného Slovenska...

Bodaj by!

To ako sa dokážu v politike na Slovensku robiť tzv. hrubé čiary, otriasť sa, nečervenať sa   je šokujúce, frustrujúce  a  demotivujúce. Takýto druh politiky nie len, že odpudzuje od politiky slušných ľudí, ale bezpochyby spôsobuje odtrhnutie vládnej elity od zvyšku národa. Som skalopevne presvedčený, že po týchto voľbách  väčšina prestala  definitívne veriť v tento súčasný slovenský model demokracie, ale aj v takzvané štandardné strany.

Neviem ako vám, ale mne keď ešte raz bude ktorýkoľvek  starý  / štandradný/  politik čokoľvek tvrdiť neuverím. Neuverím a nebudem ho už nikdy voliť. A vôbec téma nového systému voľby,  ale aj odvolávania  našich zástupcov podieľajúcich sa na vedení krajiny musí byť a ja verím, že aj bude nosnou témou budúcich predvolebných sľubov a politikov. Aspoň tých opozičných.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

KULTÚRA

BBC bude cez víkend pripravovať reláciu o slovenskej hudbe

World Music Festival v Bratislave pomôže zviditeľniť našu hudbu.


Už ste čítali?