K výjazdovým zasadaniam vlády a k rozdávaniam miliónov.

Autor: Pavol Kollár | 15.9.2016 o 21:04 | (upravené 15.9.2016 o 21:12) Karma článku: 8,56 | Prečítané:  817x

Robert Fico zhrnul a ukončil  výjazdové zasadania vlády výrokom " rozhodli sme sa dať ..." . Znie to ako keď rozdával  kráľ. My kráľ sme sa rozhodli dať. / milióny na projekty, o ktorých sa nikdy nedozvieme čo priniesli/   .

 Tento výrok charakterizuje už tretí cyklus vlády Róberta Fica, pri ktorých jedným bral a druhým dával. Fico dokázal minúť viac ako ktokoľvek v slovenských dejinách pred ním. Pritom si nikdy nevážil tých, ktorí mu peniaze na jeho marketing poslušne už 9 rok posielajú. Marketingové fáranie do bane / tam kde sa balia peniaze do alobalu/ nie je prejavom vďaky ľudom práce, ktorí v pote tváre posielajú svoje peniažky štátu.  Skutočným prejavom úcty k ľudom práce je stráženie každej koruny , ktorú štát vynaloží. To,  čo hovorí dnes v susednej Českej republike každý druhý plagát - "neprešustrujeme ani korunu". Robert Fico prešustroval už celý majland. Bral a dával ako  Jánošík.  Tvoril akčné plány , pri ktorých "vznikali" nové pracovné miesta. Podporoval podniky na rôzne výroby, / napríklad okien/ ktoré  vznikali  aj bez jeho pričinenia. Podporoval jedných a zároveň zabíjal druhých.  Vytvoril tých , ktorý môžu z rozpočtu čerpať  / Bašternák a spol./ a tých, ktorý do rozpočtu majú prispievať / všetci tí , ktorí chodia na zmeny do montážnych dielní,  stoja za pásom, fárajú, operujú , ošetrujú nevládnych/   A dokázal presvedčiť, že toto robí v mene a prospech národa. Že pracuje ako nikto pred ním. Že je jednoducho nepostrádateľný.   Nie je vylúčené , že väčšina tomuto mýtu jednoducho  verí. Babky komparzistky a kľačiaci voliči  v tom majú bezpochyby jasno.  Robert Fico ale   nie  je Dedo Mráz, ktorý rozdáva darčeky, ktoré sa narodili zázračne kdesi za polárnym kruhom.  To, že Fico  rozdané peniaze najprv musí niekomu zobrať, alebo si požičať, asi mnohým  ušlo.  / O efektívnosti Ficovho míňania nehovoriac/ .

Možno by zobraté peniaze umožnili existujúcim výrobcom / napríklad okien/  zabezpečiť si nový stroj , ak by mal nižšie dane. Robert Fico namiesto toho, aby živnostníkom peniaze nechal na rozvoj , im peniaze berie a  vytvorí im konkurenciu. / aká motivácia platiť dane !!!!/  Napríklad   podporí výrobu  okien, alebo pily. Ak niekde vznikne nová "podporená" kapacita,   asi niekto  niekde príde o prácu.  Toto, ale Fico nehovorí, pretože toto  je základná rovnica, ktorú komunisti / a tí čo nikdy nikde reálne nepracovali  a teda reálne nevytvorili ani jedno pracovné miesto, ako nedávno trefne poznamenal Matovič/nemusia.  Fico sľubuje vytvorenie 11 000 miest za peniaze tých, ktorý dnes už miesta vytvárajú. Ale  aj za peniaze tých , ktorý sú zamestnaní a platia dnes na Slovensku  enormné dane . Enormné. Pretože  zaplatiť 61 % z ceny práce za služby, ktoré poskytuje štát  je enormné. Tí, čo dane platia ich platia aj za dépehačkárov.  Aj pre potreby predvolebných kampaní " politických mačov", ktorí ich neustále zvyšujú. Fico napríklad dokázal za pár rokov zvýšiť daňové zaťaženie o 6,7%..

  Predvolebná kampaň SMERU zdá sa po krátkej pauze pokračuje ďalej . Možno premiér cíti vo vzduchu predčasné voľby. Možno mu vadí pokles preferencií. / a nárast preferencií Danka/  Preto treba niekomu pustiť   žilou a inde teatrálne / a hlúpo/ peniaze rozhádzať.

Inak , ale treba uznať, že Fico je nenapodobiteľný.   Neviem si predstaviť, že by sa ešte niekomu v dohľadnej dobe  podarilo čosi tak výnimočné ako Róbertovi Ficovi.   Dlho asi nebudeme mať takého  skvelého chlapa na čele štátu, ktorý by dokázal toľko rozdať. A natárať.   A asi už si nikdy nebudeme  žiť tak  dobre, bezstarostne a nad pomery ako dnes, pretože už žiaden premiér nedokáže Slovensko zadlžiť tak,  ako to dokázal  Róbert  Fico.  Už nikomu sa nepodarí zvýšiť spotrebu štátu takmer dvojnásobne, zdvihnúť  dlh viac ako dvojnásobne a ponúknuť toľko mýtov o silnom  sociálnom štáte,  ako sa to podarilo Róbertovi  Ficovi. Po premiérovi, ktorý sľuboval Švajčiarsko,  /a svoj sľub nesplnil/  sme  mali premiéra,   ktorý sľuboval dvojnásobné platy / nesplnil /  iba Róbert Fico svoj sľub splnil.  Nemôžeme tvrdiť, že v tejto krajine istoty  mnohí necítia. Otázka koľko nás tieto istoty stáli a koľko vydržia zatiaľ asi mnoho ľudí nezaujíma. Mňa to ale zaujíma.  Zaujíma ma to,  a preto sa pýtam: a čo tu bude o tri roky, keď skončia eurofondy a štátu už nikto nepožičia?   Za 25 rokov som zamestnal a stále zamestnávam 2000 ľudí.  Čo tu bude s týmito ľuďmi? Budú mať aj ďalej prácu? Budú  schopní platiť ešte vyššie dane? Budú tu platiť vyššie dane podniky, ktoré Fico teatrálne nazýva "slovenským priemyslom" ? / nie priemyslom umiestneným na Slovensku/ Naozaj  potrebujeme  nové priemyselné parky na východe, ak na západe nemáme v halách  postavených na najlepšej pôde dostatok pracovníkov a tak v nich dnes pracujú Rumuni a Srbi? Boli to tiež  podporované miesta.... Potrebujú naozaj ľudia  na východe  ku šťastiu  kolóny autobusov  zvážajúcich novodobých otrokov aj zo zahraničia  do priemyselných parkov?   Toto má byť spôsob života aj nasledujúcej generácie?   Nie je lepšie konečne vyriešiť sľubovaný spôsob výstavby nájomných bytov / najlepšie bez dotácií vybraným subjektom / a pomôcť tak migrácii v rámci Slovenska , ktorá je rozhodne lepšia ako migrácia za hranice, alebo spoza hraníc.  Nie je lepšie ukázať krásy našej krajiny  v jej neporušenej podobe na miestach, kde na to máme predpoklady? Nie je lepšie konečne prestať presviedčať ľudí, že štát rieši zamestnanosť míňaním ich peňazí na pochybné aktivity?

  Míňanie peňazí, ktoré nemáme, alebo ktoré v pote tváre zarábajú státisíce otcov a matiek na pochybné projekty je hriech a môže viesť iba k dvom scenárom . Diktatúre, alebo k anarchii. Oba nám reálne hrozia. Cena za "prosperitu a istoty" tak na konci dňa môže byť obrovská....

 

 Pavol Kollár

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najdrahšiu kampaň mal Kusý, čísla za plagáty však nesedia

Most-Híd minul podľa oficiálnej správy na kampaň v župných voľbách najviac, no do nákladov zarátal aj sumy na vlastnú propagáciu.

KOMENTÁRE

Stačilo by, keby sa nekradlo. Základy politického hochštaplerstva

Politici neprestanú nepoctivo zavádzať.


Už ste čítali?