Nočná agresia

Autor: Pavol Kollár | 15.4.2018 o 9:06 | Karma článku: 3,79 | Prečítané:  927x

Včerajší útok "spojencov" na údajné sýrske chemické laboratóriá  a sklady je absolútne nepochopiteľný a absolútne neakceptovateľný.

 Za prvé je neakceptovateľný preto, že ide o jednoznačné porušenie charty OSN a medzinárodného práva a ako také iba ďalej rúca svetový poriadok  zavedený po druhej svetovej vojne. Za druhé vôbec nie je isté, že sa nejaký chemický útok odohral a ak sa aj naozaj odohral nie je jasné , kto ho spôsobil. Pretože v občianskej vojne nikdy nie je jasné nič.  Donald Trump sa rozhodol nečakať na závery komisie OSN a spravil krok , po ktorom nemôže nasledovať nič iné iba ďalšie zhoršovanie vzťahov a eskalácia už aj tak krajne nebezpečného napätia. A o to asi v konečnom dôsledku ide.  

Podľa vyhláseniu hovorcu americkej armády Kenetha Mc Kenzieho boli zlikvidované sklady s chemickými zbraňami.  Ak by v chemických  skladoch boli chemické zbrane,  útok na ne  mohol rozpútať peklo a obrovské straty medzi predovšetkým civilným obyvateľstvom  a preto takýto útok  zo strany "mierotvorcu" nemá logiku.  Ak  ale v skladoch chemické zbrane neboli,  čo mal vlastne útok za cieľ? 

Vojna v Sýrii je odporné divadlo. Do horiaceho ohňa prilievajú olej všetci. Namiesto mierotvorcov vidím iba supov. Nedá sa nevšimnúť si, že vždy keď sa Asadovi i   darí západ zaútočí. Celkom logicky z toho vychádza, že západ nemá záujem na ukončení konfliktu. Reči o ochrane civilistov v tomto kontexte vyznievajú nedôveryhodne.   

   Zásadnou otázkou, na  ktorú  by sme si mali odpovedať my obyčajní ľudia je otázka, či je  zabíjanie chemickými zbraňami iné ako zabíjanie inými zbraňami?   Je smrť chemickou zbraňou iná ako smrť napalmom, fosforovou bombou alebo megabombou , ktorá vysaje vzduch a zabije všetkých v okolí jeden a pol kilometra? Tvrdiť že zabíjanie chemickými zbraňami je nepovolené zabíjanie a zároveň dodávať do konfliktu všetky možné zbrane a strieľať na "terče" raketami s plochou dráhou letu je cynické. 

Otázka je prečo je "dovolené"  strieľať  rakety z lodí  a nie je "povolené"  používať sudy s chlórom?  Cítite tu absurditu položenej otázky?

Ešte sme nezabudli, že západ zhadzoval  napalm  a spaľoval vietnamské deti  ukryté v džungli, že celkom nedávno  zhadzoval  v Európe bomby s ochudobneným uránom ....

Je všeobecne známe,  kto je najväčším výrobcom a obchodníkom so zbraňami na svete.  Obchod so zbraňami je  / špinavý/  obchod so smrťou. Je teda všeobecne známe  aj to kto je najväčším obchodníkom so smrťou na svete. Ak  teda západ  hovorí o obrane hodnôt v občianskej vojne je to minimálne podozrivé. Alebo neuveriteľné.

To,  že v Sýrii nejde o žiadnu obranu hodnôt je asi zrejme každému, kto sa aspoň trocha vyzná v geopolitike. V Sýrii ide predovšetkým o záujmy. O tie isté záujmy  o ktorých svojho času hovoril Churchil, keď tvrdil , že  veľká Británia nemá priateľov má iba záujmy. O tie záujmy o ktorých turecký prezident hovorí v súvislosti s "obranou Turecka", keď cez  príznačne cynický názov vojenskej agresie /olivová ratolesť/ bombarduje kurdské dediny a zaberá územie cudzieho štátu.

 Je odporné skrývať záujmy za ochranu ľudských práv. Tých ľudských práv , ktoré likvidujú globálne firmy a globálne záujmy všade kde sa to dá. Zbrane - tie najničivejšie , v rukách tých najsilnejších majú za úlohu tieto záujmy chrániť. Je tragédiou ak  napriek tomu , že nemôžeme nevidieť, čo zbrane vo svete spôsobujú dokážeme akceptovať "drísty" o obrannom zoskupení tých najbohatších a najmocnejších?  Kedy v histórii boli najmocnejší  v obrannom postavení? Proti komu sa dnešní "najmocnejší" bránia zbraňami o ktorých "sofitikovanosti" sa ich "protivníkom"  ani nesníva. Proti  migrantom? Bezdomovcom,  utekajúcim matkám s deťmi?  Proti tým je namierená "naša obrana" ?

Na čo naša armáda potrebuje prezbrojiť a minúť pri tom 7,5 mld. eur?  Načo nám bude 12 stíhačiek, každá v hodnote nemocnice, keď sme za 25 rokov nepostavili ešte ani jednu? Nemocnicu.....

Milióny migrantov Afriky , ktorých o pôdu pripravili  nadnárodné /západné/ firmy a zmena klímy dnes migruje na sever. Ako domino nasledujú javy, ktoré s migráciou zdanlivo nesúvisia. Vznik nových diktatúr, kde silní vodcovia dokážu "ochrániť" svoj národ pred "teroristami" a migrantmi.   Nájdenie staronového  nepriateľa, ktorý je dnes opäť údajne mocný a agresívny umožňuje míňať  na  zbytočné železo nazývané zbraň astronomické sumy.  Diabol sa smeje. Koľko problémov by sa mohlo vyriešiť , ak by diabol nezbrojil...  Dnes opäť raz  nepotrebujeme riešiť pomoc  chorým a biednym, ale potrebujeme novú križiacku výpravu. Potrebujeme kupovať nové zbrane.  Ak pred 15 rokmi ešte ľudia pred útokom na Irak masívne demonštrovali a dávali najavo svoju nevôľu, dnes sú už  pripravení prijať akýkoľvek diktát šialencov. Sme naozaj  iba mlčiacou a súhlasiacou  väčšinou, ktorá sa nechá vohnať do novej svetovej kataklizmy?  Keď dnes vidím  politikov ako Macron, Mayová alebo Trump naskakuje mi husia koža. Toto sú dnes lídri západu??? Toto je západ, ktorý má  garantovať ľudské práva a  takzvané "západné hodnoty"?

Nedá mi nepripojiť dnes svoj hlas k tým , ktorí volajú po zastavení tohto šialenstva. Zbrojenie je cesta do pekla.  Závody v zbrojení sú osudnou chybou človeka 21. storočia, do ktorej nás vedú naši "lídri"

Vojna v Sýrii je odporná a zhovadilá. Osudným pre Sýriu bola a je afinita k Moskve.  Afinita , ktorá spôsobila, že tzv. "demokratický" svet mohol  označiť sýrsky režim bez problémov za "nedemokratický" ......Nočný útok "spojencov" na Sýriu samozrejme nie je útokom na Asada ale na Putina. Donald Trump v súvislosti s útokom spomenul, že človek ktorý dokázal zaútočiť plynom nie je človekom,  a že tých druhých poznáme podľa toho akých majú priateľov. Myslel tým samozrejme na Putina a Asada. V tejto súvislosti asi treba pripomenúť, že "priateľom" Trumpa v tomto regióne je feudálny režim v Saudskej Arábii, že len celkom nedávno americký vojaci spaľovali vietnamské dediny napalmom...

Pavol Kollár

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská: Stratila som dôvod zotrvávať v koalícii aj formálne

Žitňanská sa chce viac venovať učeniu.

DOMOV

Žitňanská sa rozhodla odísť zo strany Most-Híd

Exministerka spravodlivosti opúšťa aj poslanecký klub.

Komentár Zuzany Kepplovej

Kto žiadal otvorenosť, nikdy v cirkvi nepochodil

Obvinený biskup vidí tradičných nepriateľov.


Už ste čítali?