Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Predvolebná téma nájomné byty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Dobrá

predvolebná téma. Po voľbách zistíme akého "developera" sme si zvolili a pre koho, za koľko a koľko nájomných bytov nám postavil. Ako ten "napoleonsky", čo postavil pár nájomných bytov pre vládnych činiteľov.
 
Hodnoť

 

Myslím si, že nie je pravda, že v prvom rade chcú nasi ľudia byt vlastniť. Chcú to len v prípade, že splatka úveru je zhruba rovnaká ako predrazené nájomné keď bývajú v cudzom byte. Keby nájomné v obecnom byte bolo oveľa nižšie, mnoho ľudí by si nebralo na krk hypotéku. Takto sú viazaní na zamestnávateľa, aby hypoteku priebezne platili, na lokalitu v ktorej majú byt, lebo predávať ho s hypotékou je zložitejšie.
Chápem, ze autorovi sa viac páči "podnikateľské prostredie" kde mladí ľudia nemajú inú voľbu ako sa viazať hypotékou. Ceny bytov môžu ísť do neba a aj bankám sa iste páči veľká potreba úverov. Mladí ľudia sa tak stávajú modernými otrokmi.
Je mi jasné, ze nájomné musí byt podstatne nižšie ako splatka uveru aby nájomné byty fungovali ako konkurencia ku kúpe bytu. Preto to musí stavať niekto, kto má aj iný záujem ako len rychly zárobok. Napriklad kto chce udrzať ľudí v urcitých profesiách (ucitelia, policajti), alebo len udrzať mladých ľudí v lokalite, či pomáhať sociálne odkázaným. Preto mi z toho vychádzajú ako investori obce a niekedy aj tí zamestnavatelia.
 

 

Inak nechcem vidieť potom tie bitky o takéto byty. Papaláši budu do nich umiestňovať svoje deticky s víziou skorého a lacneho odkúpenia. No čo už. Nejako to bude treba osetriť.
 

 

..áno chápem - podnikatelské prostredie nie je dobre slovo. Je sprofanované. Nahradím ho na budúce slovom "férové prostredie". Lacnejšie byty neexistujú a nebudú ani ked ich nazveme nájomné byty ... tak ako neexistuje lacnejší televízor alebo chladnička len preto, že je na splátky .. exituje iba trhom vygenerovaná cena... alebo dotovaný produkt... ano je dobré ak sa byty dotujú ale potom pre všetkých ...Pri bytoch je jediná správna dotácia úľava na dani tak ,ako je to v Nemecku, alebo v Rakúsku , pretože inak budeme dotovať iba ako píše iný prispievateľ detičky a známych papalášov , ktorý tzv. nájomné byty rozdajú svojim známym . Mimochodom presne k tomuto modelu smerujeme . Každopádne dakujem za príspevok . Som vďačný že niekto si to prečítal a dokonca reagoval... pk
 


Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 127
 2. Janka Cigániková: Podarilo sa! Zaborská stiahla pozmeňovák, ktorý robí z kňazov zdravotníckych pracovníkov 113
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 53
 4. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 36
 5. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 29
 6. Stanislav Vošoust: Názor: M1 MackBook Air - Veľa muziky za “málo” peňazí alebo len bublina nafúknutá YouTube 27
 7. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 26
 8. Jaroslav Vidan: Nemáte toho už dosť ? 21
 9. Martin Pilnik: 23 293 675,46 € vyhodil Krajči von oknom odmietnutím hlasu odborníkov na liekovú politiku 20
 10. Anton Kovalčík: ... ak si ju dokážete uchovať - 1. 19

Rebríčky článkov


 1. Richard Gajarský: Hrozná manželka.
 2. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 3. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 4. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 5. Štefan Vidlár: D O J E M
 6. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 7. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera
 8. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 9. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 10. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke


Už ste čítali?